Bezpłatne formularze podatkowe

Bezpłatne formularze podatkowe

Jakie istnieją formularze podatkowe?

Kiedy zainteresujemy się tematyką podatkową zdamy sobie sprawę z ogromnej ilości różnego rodzaju formularzy podatkowych. Można tu mówić o prawdziwym gąszczu dokumentów, w którym łatwo jest się pogubić. Wszystkie te formularze można jednak w pewien sposób pogrupować.

Po pierwsze, mamy do czynienia z formularzami związanymi z podatkiem PIT. Te formularze wypełniają przede wszystkim osoby fizyczne oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą. Drugą grupą formularzy są formularze związane z podatek VAT. Te formularze wypełniają przedsiębiorstwa, które są płatnikami podatku VAT. Kolejną grupą jest grupa formularzy związana z podatkiem CIT. Jest to podatek roczny, z którego rozliczają się spółki.

W każdej tej grupie istnieje oczywiście wiele różnego rodzaju formularzy, a także załączników do tych formularzy. Niezależnie od tego jaki formularz wypełniamy, bezpłatne formularze podatkowe możemy pobrać ze strony internetowej Ministerstwa Finansów oraz wielu innych serwisów internetowych, które taką usługę oferują.

Zobacz także nasze pozostałe wpisy:

About