Meblościanki nowoczesne w pokojach młodego pokolenia

Meblościanki nowoczesne w pokojach młodego pokolenia

Meblościanki kojarzą nam się obecnie niezbyt dobrze – z czasami PRL-u, kiedy to każdy w swoim mieszkaniu w bloku z wielkiej płyty miał obowiązkową meblościankę w jednym fasonie, ławę i dwa fotele w salonie. Dawne braki w asortymencie można już puścić w niepamięć i nieco odczarować meblościanki – w końcu są one naprawdę dobrą propozycją oszczędzającą miejsce w domu i pieniądze, a nic nie stoi na przeszkodzie, by były również nowoczesne i atrakcyjne wizualnie!

Ten rodzaj mebla charakteryzuje się budową z kilku pojedynczych segmentów – czyli szafek. Układa się je w sposób jak najbardziej pasujący do dostępnej przestrzeni, w tym również jedna na drugiej. Dawniej obowiązkowo takie meblościanki widniały na którejś ze ścian salonu, nieposiadającej okien ani drzwi, i zajmowały niemal całą jej powierzchnię. Dziś meblościanki nowoczesne ustawia się nieco inaczej – dzięki czemu w ogóle nie przypominają one tamtych reliktów z czasów naszych rodziców czy dziadków!

Najczęściej spotykane są meblościanki dedykowane salonom, a w szczególności miejscu na sprzęt RTV. Taka meblościanka składać się będzie z niewielkiego, niskiego segmentu dedykowanemu pod telewizor i dekodery. Dodatkowo dookoła, na ścianie, można ułożyć ciekawą kompozycję z pozostałych niewielkich szafek – na przykład zawieszając je na ścianach. Oferowane są również modułowe meblościanki składające się z otwartych półek, które można dowolnie łączyć i zestawiać ze sobą, na przykład układając jedna na drugiej, aby jak najlepiej wykorzystać dostępną w pokoju przestrzeń.

Takie nowoczesne meblościanki w ciekawych kolorach i z bardzo nietypowymi frontami – na przykład bez uchwytów, otwieranymi na docisk – mogą stanowić piękną i oryginalną ozdobę każdego pomieszczenia. Sprawdzają się nie tylko w salonie, ale również w pokojach młodzieżowych czy sypialniach, a nawet w jadalni lub łazience. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jaki model mebla się wybierze, i jaką ma się koncepcję na zagospodarowanie przestrzeni za pomocą zakupionych modułów szafek!

Zobacz także nasze pozostałe wpisy:

About