Kancelaria notarialna Katowice

Kancelaria notarialna Katowice

Notariusz konieczny

Usługi notariuszowskie należą do tych, z których przeciętny Kowalski choć raz w życiu musi skorzystać. Dlaczego? To proste, bo w zasadzie każdy z nas kiedyś coś odziedziczył lub też odziedziczy i to już jest powód, dla którego trzeba odwiedzić miejsce typu: kancelaria notarialna Katowice.
Kancelaria notarialna Katowice to przykładowa kancelaria, ale takich w całym kraju funkcjonuje całe mnóstwo, więc jeśli tylko ktoś poszukuje pomocy w tym zakresie, ma realne szanse takową znaleźć. A kiedy jeszcze w takim razie udajemy się do notariusza? Okazuje się, że zakres czynności notariuszowskich nie jest wcale taki skromny, jak by to się mogło z pozoru wydawać. Notariusz, oprócz sporządzania aktów notarialnych oraz aktów poświadczenia dziedziczenia, wykonuje jeszcze mnóstwo innych czynności. M. in. sporządza różnego rodzaju poświadczenia, spisuje protokoły, np. zgromadzeń spółek prawa handlowego czy przebiegu aukcji, przyjmuje na przechowanie papiery wartościowe, pieniądze, sporządza protesty czeków i weksli, wykonuje
wypisy, odpisy i wyciągi dokumentów, składa wnioski o wpis w księgę wieczystą. Gdybyśmy jeszcze dokładniej przyjrzeli się kompetencjom notariusza, okazałoby się, że są one zdecydowanie szersze, ale nie ma tutaj już miejsca na szersze wywody. W każdym razie, nie zaszkodzi wiedzieć, czym na co dzień zajmują się notariusze i w jakich sprawach możemy się do nich zwrócić. Nawiasem mówiąc, kancelarie notarialne nie narzekają na brak klientów, bo przecież nieustannie ktoś ma jakieś sprawy do załatwienia u notariusza.

About